duminică, 8 februarie 2009

CS Utvin infranti de castigatoarea Cupei de iarna

In meciul de azi din sferturile de finala ale Cupei de iarna de la sala Olimpia fotbalisti de la CS Utvin au pierdut in compania formatiei MammaMia II Becicherecul Mic, liderul actual al seriei a 3-a din campionatul judetean Timis. Echipa de Utvin si-a aparat sansele pe teren prestand un joc in forta cu surprize si actiuni in atac, la pauza fiind condusi doar cu 1-0.
In repriza a 2-a adversari forteaza si controleaza mai mult jocul si incriu inca 3 goluri in poarta de la CS Utvin. Desi situatie e grea pentru jucatori CS Utvin, totusi acestia gasesc resurse pentru a intra in posesia mingi si a marca 2 goluri. La finalul partidei scorul este:
Mamma Mia II Becicherecu Mic - CS Utvin 4-2 care reflecta diferenta de pregatire si experienta a combatantiilor.
Dupa ce trece in semifinale de echipa din Bobda cu 2-0, adversari castiga finala competitiei organizate de AJF Timis. Sportivi de la Becicherecu Mic bat in acest meci formatia din Gottlob cu scorul de 4-2.