marți, 11 noiembrie 2008

Poarta cu ghinion din etapa 13

Duminica 09 noiembrie 2008, in etapa 13 a campionatului judetean de fotbal, la Dinias golurile apar doar la o singura poarta, cea situata aproape de vestiarele terenului. In etapa anterioara pe terenul de acasa (de la Bobda), oaspeti au suferit o infrangere in compania echipei Informatica la scorul de 1-4.

Formatia din Utvin aflata aici in deplasare incepe destul de bine partida, inscriind 2 goluri in poarta gazdelor. Dupa 0-2 pentru oaspeti, echipa din Dinias ataca mai cu forta. In urma acestor actiuni ofensive Mircea Gogoase nu are alta varianta decat faulteze in pozitie de ultim aparator la limita careului de 16 metri, fapt pentru care arbitrul central arata cartonasul rosu. Prin aceasta eliminare formatia din Utvin este nevoita sa joace in 10 oameni. La pauza scorul ramane neschimbat.

De pe margine antrenorul-jucator Gogoase insista la restul jucatorilor de pe teren sa inscrie neaparat ca altfel pierd. In imagine se poate vedea cum aceste arata directia de atac catre poarta in care golurile nu vin. In repriza secunda gazdele reusesc sa marcheze la poarta dinspre vestiare unde nu numai jucatorul nr.1 al Utvinului, dar si restul apararii nu mai reuseste sa faca fata. Cu 3 goluri inscrise din care unul in minutele de prelungiri victoria revine echipei din Dinias.